Жирона короняса Реал Мадрид след победа с 4:2 над Барселона

Сензацията в испанската Ла Лига Жирона завършва сезона така, както го започна - с много хъс, успехи и мисъл за Шампионска лига. Тимът победи прекия си конкурент за второто място в класирането Барселона с 4:2 и короняса Реал Мадрид като шампион. До края на първото полувреме нищо не предвещаваше краха на възпитаниците на Шави Ернандес. Те поведоха с гол на Кристенсен в 3-ата минута, а Жирона изравни само 60 секунди след това с попадение на Довбик. В края на частта Роберт Левандовски отбеляза дузпа и даде преднина на гостите. Само за 10 минути през второто полувреме домакините стигнаха до обрата с головете на Кристиан Порту в 65-ата и 75-ата минута и Мигел Гутиерес в 67-ата.

В същото време на площад "Сибелес" в Мадрид вече празнуваха титлата на Реал. "Белите" са лидери в касирането с 87 точки. Втори е Жирона със 74, а трети е Барселона с точка по-малко. До края на сезона остават 4 кръга.