"Златен" уикенд за българската художествена гимнастика - 11 медала от първата в историята Европейска купа в Баку

Завърши първата в историята Европейска купа по художествена гимнастика, която се проведе в Баку (Азербайджан). Грациите ни се завръщат с общо 11 медала - 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови.

Стилияна Николова спечели първите в историята "Крос битки" и още един златен медал в единствения си финал - на бухалки. С три отличия се поздрави другата ни представителка Боряна Калейн, спечелвайки два златни медала във финалите на топка и лента и сребърен медал във финала на обръч.

"Златният" уикенд на българската художествена гимнастика продължи със спечеления златен медал от ансамбъл-жени в състав: Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, във финала на ленти и топки. Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева грабнаха и бронз във финала на 5 обръча, а вчера записаха четвърто място в многобоя.

Четири медала за България спечелиха малките "лъвици" Дара Малинова и Магдалена Вълкова. Възпитаничката на Райна Тошева - Малинова спечели два бронзови медала на обръч и бухалки и записа седмо място във финала на лента. Магдалена Вълкова показа стабилна игра и заслужено се окичи с бронза на топка. Грациите ни спечелиха и сребърен медал в отборната надпревара.